Questions and answers
Libella Backrest

Montáž na vozík

Zádové opěrky Libella Backrest Varia i Mono máme se dvojím způsobu uchycení – pro pevný i skládací rám vozíku. Na vozík s pevným rámem se zádová opěrka nasazuje na pevnou objímku namontovanou na zadním příčném profilu rámu. Zádovou opěrku lze z objímky odnímat a je zajištěna excentrickým zámkem proti vypadnutí z vozíku. Objímka nabízí různé varianty těsnění pro trubky rámu o průměru od 18 do 26 mm. Na vozík se skládacím rámem se zádová opěrka nasazuje na přechodové objímky uchycené na bočních profilech rámu ve správné výšce nastavení a na ně se nasazují háky se zámkem pro zajištění opěrky proti vypadnutí z vozíku. Různé typy gumového těsnění zajistí montáž objímek na různý průměr i profil rámu.

Cena a úhrada

Materiály a technologie

Materiálové složení: Povlak — prodyšná, pružná distanční 3D textílie ze 100% polyesteru o tloušťce 6 mm, která dobře rozkládá tlak, je velmi prodyšná a kopíruje vlastnosti spodního materiálu a nehrne se po povrchu zádových dílů — nehrozí tak riziko vzniku dalších dekubitů. Výrobce deklaruje tento materiál jako zdravotně nezávadný. 3D tisk — všechny součásti vyžadující specifický tvar a vysokou odolnost (ergonomicky tvarované zádové díly, přechodové objímky), jsou vyrobeny z odolného termoplastového filamentu Prusament PC Blend Carbon (polykarbonát s karbonem), ideálního pro vysoce odolné 3D výtisky. Polykarbonáty jsou skupinou plastů, které jsou známé pro jejich pevnost, houževnatost a mechanickou a teplotní odolnost. Karbonový sandwich — lehký, tuhý a odolný kompozitní materiál z pevného a lehkého sendviče (Core 2 mm) a dvou tenkých vrstev z karbonových vláken (1,5 mm). Tolerance tloušťky materiálu se pohybuje 3,5 mm ± 10 % z nominální tloušťky dílu. Díl je zhotovený z karbonových vláken a není vyráběn průmyslově, ale jako zakázková individuální výroba. Z tohoto důvodu výrobek není certifikován a nepodléhá tak ČSN. Materiál je odolný proti vlhkosti. Kovy a lehké slitiny hliníku — součásti hlavní konstrukce zádové opěrky jsou vyrobeny z lehké slitiny hliníku EN AW 6082 - T6 (AlSi1MgMn) zápustkovým tvářením, zbylé spojovací součásti jsou vyrobeny z obráběné oceli (S235.JR - 1.0038) a nerezi (AISI 304), plochooválný profil je ze slitiny hliníku EN AW-6060T66/AlMgSi. Pohledové součásti jsou ošetřeny povrchovou úpravou měkkého černého eloxu a manganovým fosfátováním. Povrchové úpravy nevypuzují žádné chemické látky.

Zaměření a nastavení zádové opěrky

Určení výšky zádové opěrky závisí na stabilitě Vašeho trupu a potřebě korekce. Pokud používáte nízkou zádovou opěrku, bude spíše vhodnější Libella Backrest Mono, pokud potřebujete vyšší zádovou opěrku, bude ta pravá Libella Backrest Varia. Nemusíte si s tím však dělat hlavu, nejlepší bude, když Vám typ opěrky správně vybere a nastaví naše ergoterapeutka.